fbpx
Wydarzenia

Tevo w MrCleaner Detailing Expert

Dosyć popularne są na naszym rynku marki pochodzące z Azji. Japoński Soft99 oraz Prostaff koreański Gyeon, a ostatnio coraz głośniej o Tevo. Jest to malezyjska firma, która na obecną chwilę ma w swojej ofercie kilkanaście produktów detailigowych. Trzon oferty stanowią powłoki, których jest aż sześć, ale znajdziemy tam również kilka produktów do pielęgnacji. W zeszłą sobotę MrCleanerze w Katowicach odbyło się szkolenie produktowe z tą marką. Spotkanie prowadził Marcin, który jest importerem produktów, a także właścicielem SNB Gdańsk, w którym pracują właśnie na produktach Tevo.

Jeśli chodzi o produkty pielęgnacyjne to znajdziemy w ofercie marki podstawowe rzeczy takie jak szampon i APC. Do zabezpieczenia powierzchni wewnątrz samochodu dostępne są dwa preparaty – do skór i materiału. A także produkty do oczyszczania szyb i metalu.
Wyróżniającym się w ofercie firmy preparatem jest Unilize, czyli antybakteryjny spray do wnętrz. Rozpylamy go we wnętrzu samochodu i zabija bakterie oraz wirusy, a dzięki aktywnym cząsteczkom efekt antybakteryjny może utrzymywać się do 14 dni. Ciężko będzie sprawdzić czy faktyczne działa, ale jest to jakaś alternatywa dla ozonowania.
Przejdźmy jednak do produktów, które mnie szczególnie zainteresowały, czyli powłok. W ofercie Tevo znajdziemy, tak jak już wcześniej wspomniałam, sześć powłok – trzy do lakieru, jedną do tworzyw sztucznych, powłokę do szyb oraz do metalu.

Topową powłoką jest BodyGard S60, który jest dostępny tylko dla akredytowanych partnerów. To najtwardsza powłoka z oferty Tevo i wytrzymuje na lakierze do pięciu lat. Przez swoje właściwości tworzy ona dosyć tępą powierzchnię na lakierze (jak każda twarda powłoka).
Drugą, dostępną już dla każdego użytkownika jest BodyGardS36. Jest to powłoka oparta na bazie wody, o niskiej zawartości rozpuszczalników, przez co jest nietoksyczna (albo przynajmniej zdecydowanie mniej toksyczna niż klasyczne powłoki). Tworzy grubszą warstwę na lakierze niż S60, ale ma minimalnie mniejszą twardość, w zamian oferuje jednak większą śliskość lakieru. Wytrzymuje na lakierze do trzech lat.
Ostatnią powłoką jest UniGard S06, półroczna powłoka o największej śliskości lakieru.
Powłoki Tevo możemy dowolnie ze sobą mieszać i warstwować. S60 jest dosyć tępą powłoką przez swoją twardość, dlaczego warto położyć na wierzch coś bardziej śliskiego. Dostępna dla każdego S36 może spokojnie służyć jako samodzielna ochrona, ale dla zwiększenia śliskości warto położyć na wierzch jeszcze S06. Jednak aby uzyskać najlepszy efekt możemy położyć S60, na to S36 i dołożyć dodatkowo na samą górę S06. Albo dać dwie warstwy S60, a na to S36. Kombinacji jest wiele.

Na spotkaniu, po przedstawieniu produktów, mieliśmy okazję samodzielnie zaaplikować powłoki na lakier, w tym również topowe S60. Myślę, że to bardzo fajne posunięcie, bo każdy, kto był zainteresowany współpracą z Tevo mógł zobaczyć jak pracuje się z tymi produktami, jak wygląda aplikacja, ile czasu to zajmuje. To na pewno może pomóc w podjęciu decyzji czy zaczynać współpracę z tą marką.
Powłoki nie są trudne w aplikacji, nawet są stosunkowo łatwe. Jeśli zaczniemy docierać w odpowiednim momencie, powłoka sama znika pod fibrą. A jeśli trochę przedobrzymy z czasem, dalej mamy możliwość dotarcia powłoki, tylko będziemy musieli trochę więcej czasu i wysiłku w to włożyć. To zdecydowany plus, bo nie raz może zdarzyć się sytuacja, że zagapimy się i odczekamy za długo i nie będziemy musieli wtedy od razu ściągać tej powłoki i aplikować na nowo.

Na sam koniec Marcin zrobił również krótką prezentację produktów Kisho, które również zapowiadają się ciekawie, ale ponoć są zdecydowanie trudniejsze w aplikacji.
Gdy już dorobię się sensownego samochodu, na którym będę mogła testować powłoki, to myślę, że Tevo będzie firmą, którą się zainteresuje.
Znacie tą markę? Używaliście ich produktów?

One thought on “Tevo w MrCleaner Detailing Expert

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top