fbpx
Testy kosmetyków

Tevo – UniGard S06

Jakiś czas temu mogliście przeczytać na blogu relację ze szkolenia z Tevo – Tevo w MrCleaner DetailingExpert. Mówiłam w nim, że z całej oferty firmy najbardziej zainteresowały mnie powłoki, które chętnie bym przetestowała i po czasie pojawiła się taka opcja.

Nie jest to co prawda żadna z topowych powłok Tevo, bo S06 to przede wszystkim top coat, który jest przeznaczony do stosowania na bardziej wytrzymałe i dające lepszą ochronę S36 i S60. Jednak może być również stosowana ona samodzielnie i nawet w takim przypadku dostrzegam wiele zalet. Możemy ją stosować do zabezpieczenia każdej powierzchni na zewnątrz samochodu – lakieru, plastiku, metalu lub szkła.
Produkt nie jest trudny w stosowaniu, dlatego myślę, że spokojnie można go zastosować zamiast wosku, należy jednak pamiętać, że jest to mimo wszystko powłoka i wymaga ona specjalnego przygotowania powierzchni. O tym jak prawidłowo przygotować lakier do aplikacji powłoki pisałam już ostatnio, więc mogę Was odesłać do poprzedniego artykułu – Przygotowanie lakieru przed aplikacją powłoki.

Dlatego przejdźmy do konkretnej instrukcji, jak zaaplikować S06. Nakładamy ją dedykowanym do powłok aplikatorem, dokładnie w każdym miejscu, najlepiej krzyżowo. Czas wiązania powłoki to ok. 5 minut, więc po takim czasie możemy ją zetrzeć suchą mikrofibrą. Po zakończeniu procesu, zostawiamy samochód w garażu, a powłoka nie powinna mieć styczności z wodą przez najbliższe 24h. Przez kolejne trzy dni unikamy mycia samochodu.
Trochę przeciągnęłam czas docierania, jednak nie miałam żadnych problemów, aby dotrzeć produkt. Przy docieraniu zaskoczyła mnie niesamowita śliskość lakieru, którą możemy odczuć od razu. Produkt naprawdę mocno się tym wyróżnia, po aplikacji wielokrotnie sprawdzałam śliskość, bo nie mogłam się przestać zachwycać 🙂

Jeśli chodzi o efekty wizualne, powierzchnia lakieru się wyszkliła, ale nie powiedziałabym, że jest to jakiś efekt wow. Przypuszczam, że najlepszą robotę robi właśnie z połączeniu z topowymi powłokami. Jednak efekt zdecydowanie jest zauważalny.
Najbardziej wyczekiwałam, aby sprawdzić hydrofobowość. I okazało się, że również pod tym względem produkt nie zawodzi, zresztą zobaczcie sami na nagraniu.

Muszę przyznać, że Unigard S06 naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył. Myślę, że może to być dobra alternatywa dla wosków, pod warunkiem, że mamy doświadczenie w aplikacji i przygotowaniu lakieru pod powłokę. Jak na razie nie dostrzegam żadnych wad i jestem bardzo ciekawa trwałości tego produktu. Macie może jakieś doświadczenia z tym produktem? Albo innymi powłokami Tevo? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top