fbpx
Testy kosmetyków

Test cleanerów do skór – Colourlock kontra FX Protect

Dziś przedstawię Wam porównanie dwóch cleanerów do skór. Lidera w pielęgnacji skór Colourlock Strong Cleaner oraz trochę bardziej budżetową opcję Leather Cleaner z FX Protect. Ten drugi zawiera dodatkowo w składzie substancje zabezpieczające i odżywiające skórę, więc nie musimy stosować po nim żadnego dodatkowego zabezpieczenia tapicerki, przy Colourlock będzie to konieczne.
 

Obiektem testu będzie bardzo zaniedbany fotel z Mercedesa. Na pierwszym zdjęciu możecie zobaczyć połowę siedzenia wyczyszczoną przy pomocy Strong Cleanera z Colourlocka.

 
Następnie drugą połowę fotela wyczyściłam środkiem z Fx Protect, który też poradził sobie bez problemu. Oba środki wypracowywałam mniej więcej taką samą ilość czasu, szczoteczką o takiej samej twardości włosia. Nie widać żadnej różnicy koloru między jedną a drugą połową. 
 
Jeśli chodzi o wyczyszczenie powierzchni oba środki poradziły sobie równie dobrze. Jednak Fx Protect jest mniej wydajny, trzeba było więcej go aplikować, bo mniejsza ilość momentalnie wsiąkała/wyparowywała na skórze. Ma ładny kwiatowy zapach, który umila pracę. Posiada również właściwości pielęgnujące i odżywiające skórę. Przy ciemnej tapicerce trzeba go dokładnie wycierać i zmieniać fibry, bo miałam już sytuację, że zostawił ciemniejsze smugi na tapicerce, które znikały po przetarciu czystą, wilgotną fibrą. Przy Colourlocku nigdy mi się to nie zdarzyło.
Przy naprawdę uporczywych zabrudzeniach Colourlock radzi sobie lepiej i czasami używam go miejscowo tam gdzie FX nie dał rady. Jednak jak widać z większością eksploatacyjnych zabrudzeń radzi sobie świetnie.
Leather Cleaner to naprawdę świetny produkt do pielęgnacji skór w przystępnej cenie. Strong Cleaner to topowy produkt do czyszczenia skóry na polskim rynku, który doczyści najbardziej zaniedbaną tapicerkę. Jeśli chodzi o cenę różnica jest znaczna, Fx Protect kosztuje ok. 37zł za 170ml, Colourlock ok. 75zł za 200ml.

One thought on “Test cleanerów do skór – Colourlock kontra FX Protect

  1. Bardzo fajne porównanie 🙂
    Do Colourlock trzeba doliczyć jeszcze zabezpieczenie, więc wychodzi jeszcze większą różnica cenowa.
    Czekam na porównanie Colourlock i Gliptona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top