fbpx
Wydarzenia

Szkolenie z detailingu wnętrza w Clean Car Academy

Staracie się ciągle rozwijać w tym co robicie? Jeśli tak to pewnie wiecie, że najwięcej można nauczyć się w praktyce, po prostu coś robiąc. A chcąc być w czymś naprawdę dobrym, nie można spocząć na laurach. Od dwóch lat staram się sukcesywnie rozwijać w detailingu, aby być coraz lepsza. Czytam, testuję i przede wszystkim staram się uczyć od osób bardziej doświadczonych. Czasem ze zwykłej rozmowy, można się sporo ciekawych rzeczy dowiedzieć.

Miałam ostatnio okazję dokształcać się z detailingu wnętrza na szkoleniu w Clean Car Academy w Tarnowskich Górach i postanowiłam z tej okazji napisać krótką relację.

Szkolenie było prowadzone przez Krzysztofa „Kanara” Gajewskiego i Adama Garbacza. Spędziliśmy 11h na zdobywaniu nowej wiedzy i ćwiczeniu swoich umiejętności. Jak prawie każde szkolenie, podzielone było na cześć teoretyczną i praktyczną. Z dużą przewagą części praktycznej. 
 
Szczególnie spodobał mi się fakt, że szkolenie nie polegało tylko omówieniu sposobów czyszczenia i zabezpieczania poszczególnych materiałów. Wiekszość z Was pewnie wie, że plastiki czyści się APC i szczoteczką, a po czyszczeniu zabezpiecza dressingiem. To nic odkrywczego, dlatego szkolenie w Clean Car Academy było przede wszystkim mocno skoncentrowane na optymalizacji czasu pracy przy detailingu wnętrza. Czyli w jaki sposób pracować, aby zajęło nam to jak najmniej czasu, a było efektywne. To bardzo przydatna wiedza, bo detailing wnętrza potrafi czasem zająć długie godziny.
Ważnym aspektem efektywnej pracy, jest dobór odpowiednich akcesoriów, które przyśpieszają i ułatwiają pracę. Dlatego też poznaliśmy różnego rodzaju „gadżety”, które możemy wykorzystać w codziennej pracy. Istotna jest także odpowiednia chemia, dzięki której możemy wykonać usługę dobrze i bezpiecznie, zarówno dla samochodu, jak i naszego zdrowia.
Omówiliśmy także kolejność poszczególnych etapów pracy, tak aby wszystko szło jak najsprawniej, i aby nie dokładać sobie niepotrzebnie pracy. Odpowiednia organizacja pracy jest szczególnie istotna jeśli pracujemy w kilka osób. Chyba, że nie zależy nam na czasie i lubimy patrzeć jak ktoś pracuje i  siedzieć w pracy do późnych godzin wieczornych 😉 Jeśli jednak prowadzimy swój biznes, wiemy, że czas to pieniądz i lepiej go dobrze wykorzystać.

Po teorii przyszedł czas na zajęcia praktyczne w trakcie których pracowaliśmy na elementach wyciągniętych z samochodu, a także we wnętrzu przygotowanego pojazdu. Praliśmy, czyściliśmy skóry oraz podsufitkę. Zajęliśmy się również tematem uporczywych zabrudzeń przy praniu. Dowiedzieliśmy się jak poprawnie umyć szyby, a także jak wyczyścić pasy, co często sprawia problemy. Była to także okazja, aby skorzystać z bogatej wiedzy Krzysztofa i Adama, i dopytać się o różne problematyczne kwestie, niekoniecznie związane z detailigiem wnętrza
Szkolenie upłynęło w miłej i zabawnej atmosferze nie wiadomo kiedy 🙂 Miałam wrażenie, że ledwo co przyjechałam, a już zrobił się wieczór.
To szkolenie to świetna opcja dla ludzi prowadzących swoje studia, którym zależy na rozwoju swojego biznesu. A także dla ludzi, którzy chcą szybko i efektywnie wykonywać swoją pracę, a także rozwijać się w swoim fachu. Dla laików to również świetna opcja, bo można zaczerpnąć sporą dawkę wiedzy, a także uniknąć wielu błędów osób początkujących.
Jeśli myślicie o tym, aby się wybrać, to polecam 🙂 Planowane są kolejne edycje, więc możecie śledzić Clean Car Academy na Facebooku, aby nie przegapić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top