fbpx
Wydarzenia

Spotkanie Colourlock Polska

W zeszły weekend miałam przyjemność być na spotkaniu połączonym ze szkoleniem w siedzibie Colourlock Polska. Miało ono miejsce z okazji wprowadzenia do oferty nowych produktów profesjonalnych. Byłam bardzo mile zaskoczona zaproszeniem, bo to moja pierwsza tego typu impreza branżowa, w której miałam okazję uczestniczyć. Szkolenie prowadził Lars Pickhardt z Lederzentrum, a współprowadzącym był Łukasz Kordyjak, właściciel Colourlock Polska.
Lars dużą cześć wykładu poświęcił dobieraniu kolorów, kwestii niezwykle ważnej przy renowacji skór. A jednocześnie niejednokrotnie dość problematycznej, nawet dla profesjonalistów. Jednak za pomocą koła kolorów jasno i obrazowo przedstawił prosty schemat mieszania farb, który z pewnością znacznie ułatwi pracę. Poruszył także kwestię znaczenia oświetlenia w dobraniu kolorów.
Następnie zademonstrował ekspresową naprawę dziur i zadrapań w skórze, która może znacząco zoptymalizować czas pracy. Zaprezentował również robienie wycisków lica, niezbędnych do odtwarzania struktury skóry przy niektórych naprawach. Później przyszła pora na część praktyczną, podczas której można było wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, a także dopytać o nurtujące nas kwestie.
Część teoretyczna była niezwykle ciekawa, zwłaszcza temat dobierania kolorów. Dużo rozjaśniło mi to w głowie i mieszanie kolorów nie jest już dla mnie takim błądzeniem po omacku. Moja wiedza na temat renowacji skór jest dosyć wyrywkowa, jednak już od dłuższego czasu interesuję się tym tematem. Cały czas staram się poszerzać wiedzę, jednak nie miałam zbyt wielu okazji, aby przećwiczyć to w praktyce, bo nie zajmuję się tym za co dzień. Tym bardziej cieszę się, że mogłam zobaczyć jak zajmują się tym profesjonaliści.
Dziękuję Colourlock Polska za zaproszenie, mam nadzieję, że jeszcze nie raz Was odwiedzę.
A dla Was, drodzy czytelnicy, przygotowałam kilka postów z zakresu pielęgnacji skór, które pojawią się w najbliższym czasie na blogu. Przymierzam się również od dłuższego czasu do odnowienia kierownic w beemkach metodą półprofesjonalną, z produktów dostępnych dla każdego. Na pewno zdam relację co z tego wyszło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top