fbpx
Testy kosmetyków

Shiny Garage – Scan Inspection / Jet Black / Extra Dry

W drugim odcinku serii 50/50 chciałabym przestawić Wam trzy produkty z oferty Shiny Garage, które miałam okazję ostatnio testować. Kosmetyki tej firmy znam od dawna i korzystam z nich. Regularnie używam D-toxa, bardzo spodobał mi się Coco Tyre Booster, ostatnio polubiłam się z Pink APC i totalnie uwielbiam ich zapach Green Tea.

Zapraszam do lektury krótkich recenzji 🙂
Shiny Garage – Scan Inspection
Płyn Inspekcyjny z Shiny Garage zdecydowanie przypadł mi do gustu. Szukałam jakiejś alternatywy dla ADBL Wipe Out, który jest jest bardzo agresywny, a przez to niebezpieczny dla lakieru i nieprzyjemny w pracy. Dodatkowo bardzo szybko odparowuje, więc ciężko odtłuszcza się większe powierzchnie.
Scan Inspection jest zupełnym przeciwieństwem Wipe Outa. Ma przyjemny kwiatowy zapach, który nie męczy w trakcie pracy. Dosyć długo odparowuje, dzięki czemu możemy bez problemu odtłuszczać większe powierzchnie. Dość dobrze radzi sobie z wymywaniem pasty, a do tego ma bardzo przystępną cenę.
Przekonał mnie ten produkt i używam go regularnie.
Shiny Garage Jet Black

Dressingu do plastików zewnętrznych z Shiny Garage nie sposób nie polubić od pierwszego otwarcia. Pomarańczowy kolor, piękny zapach i konsystencja mleczka.

To produkt bardzo przyjazny w użyciu. Aplikuje się go bez problemu, nie powstają smugi, wyraźnie przyciemnia nawet wypłowiałe 20 letnie plastiki nadając im satynowe wykończenie. Nie jest tłusty jak niektóre produkty tego typu. Nadaje hydrofobowości zabezpieczonym plastikom.
Producent twierdzi, że efekt utrzymuje się aż do 2 miesięcy, ja jednak jestem zadowolona, że po trzech tygodniach dalej widać wyraźne przyciemnienie. Produkt na tyle mi się spodobał, że nie jest dla mnie problemem kłaść go częściej. Nie powstają plamy na jego powierzchni od deszczu, w trakcie użytkowania samochodu jednolicie blaknie, ale to jak każdy dressing.
Jak na razie z dressingów do plastików zewnętrznych, których używałam, to Jet Black najbardziej mi się spodobał, niestety wielu jeszcze nie miałam okazji testować.
Shiny Garage – Extra Dry
Extra Dy to produkt do bonetowania, czyli czyszczenia tapicerki materiałowej za pomocą mikrofibry. Możemy nim czyścić elementy przy których istnieje ryzyko rozklejenia, takich jak podsufitki i materiałowe boczki drzwi. Do czyszczenia tych elementów nie powinniśmy używać dużo wody, dlatego preparaty wymagające wypłukiwania odpadają.
Odkąd rozrobiłam pierwsze pół litra Extra Dry nie używam innego produktu do czyszczenia podsufitek. Używam stężenia 1:10. Bardzo dobrze radzi sobie z większością zabrudzeń eksploatacyjnych na jasnych podsufitkach i słupkach. Byłam zaskoczona jak kilka przetarć mikrofibry wystarczyło, aby usunąć z jasnych słupków poodbijane czarne palce po mechaniku.
Produkt super czyści, a do tego jest mega wydajny. Pół litra roztworu używam od około miesiąca, a stosuje go prawie codziennie. Zdecydowanie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top