sobota, Luty 16, 2019
Detailing Testy kosmetyków

Rodzaje produktów do zabezpieczenia skóry

Dzisiaj chciałam Wam przestawić różne rodzaje produktów do zabezpieczenia skór na przykładzie asortymentu firmy Colourlock. Rodzaj produktu do impregnacji wybieramy w zależności od stanu i potrzeb skór w naszych samochodach. Warto zwrócić na to uwagę, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym stanem naszej tapicerki.
Jeśli mamy nowy samochód, tapicerka skórzana jest w miarę nowa, wystarczy, że będziemy ją regularnie czyścić i zabezpieczać. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się Leder Versiegelung, utrwalacz, impregnat, oparty na technologii polimerowej, który tworzy na naszej skórze niewidzialną warstwę ochronną. Będzie zapobiegać wycieraniu lakieru wykończeniowego na skórze, a także izolować powierzchnię skóry przed wnikaniem w nią brudu i przebarwień. Jest niewidzialny na powierzchni, nie pozostawia żadnego wykończenia.
Jednak jeśli skóry w naszych samochodach mają już więcej niż kilka lat, należałoby im dostarczyć dodatkowego nawilżenia. W tym przypadku przydadzą się odżywki, które wchłaniając się w strukturę skóry nawilżają ją i przywracają jej elastyczność. Mają one z reguły formę emulsji, aby dobrze wchłaniały się w skórę. Odżywki bardzo często występują w ofercie różnych firm. Colourlock ma produkt o nazwie Leder Protector, który zawiera także filtr UV i antyutleniacze, które ochronią naszą skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Pozostawia neutralne wykończenie.
Odżywki można stosować do regularnej pielęgnacji, a także stosować w formie regeneracyjnej terapii dla suchych i zmęczonych skór.
Do skór starych i bardzo wyschniętych możemy również użyć wosku, który będzie zmiękczać skórę i głęboko ją nawilżać. Wosk z Colourlocka jest woskiem syntetycznym, bardzo dobrze będzie chronił przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak woda i słońce, a także przed pleśnią. Idealnie nada się do skór suchych i zmęczonych, skór w oldtimerach, galanterii skórzanej, butów i innych. Generalnie do wszystkich przedmiotów, które mogą być narażone na wodę. Sprawdzi się przede wszystkim na skórach, które mają błyszczące wykończenie, bo pozostawia połysk na powierzchni.
Zarówno w przypadku Versiegelunga jak i Protectora aplikacja jest banalna i wygląda podobnie. Aplikujemy środek na szmatkę lub aplikator i rozprowadzamy po powierzchni skóry. Nie rozcieramy, czekamy aż wyschnie. W przypadku smug po wyschnięciu, które mogą świadczyć o niedokładnym rozprowadzaniu albo o zbyt dużej ilości produktu, rozcieramy je suchą albo wilgotną mikrofibrą.
Aplikacja wosku jest już trochę bardziej skomplikowana, dlatego, że ma postać twardego wosku i ciężko się go rozprowadza na powierzchni skóry. Najlepiej podgrzać jego powierzchnię delikatnie suszarką albo opalarką i dopiero wtedy nakładać na aplikator lub szmatkę i rozprowadzać.

Ten krótki post ma na celu przybliżenie Wam rodzaje produktów do impregnacji skór. Od dłuższego czasu przymierzam się do przetestowania odżywki do skór z Gliptone, która leży na półce już kilka miesięcy i nie miałam okazji jej jeszcze użyć. Bardzo zainteresował mnie także produkt Leather Oil z CarChemu, który myślę idealnie by się sprawdził na moich fotelach z carbio. Jakich produktów Wy używacie do pielęgnacji tapicerki skórzanej? Co możecie mi polecić?

A jeśli chcecie wiedzieć czym wyczyścić skórę, zapraszam Was do porównania dwóch cleanerów do skór – Colourlock kontra Fx Protect.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top