fbpx
Detailing Testy kosmetyków

Rodzaje produktów do zabezpieczenia skóry

Dzisiaj chciałam Wam przestawić różne rodzaje produktów do zabezpieczenia skór na przykładzie asortymentu firmy Colourlock. Rodzaj produktu do impregnacji wybieramy w zależności od stanu i potrzeb skór w naszych samochodach. Warto zwrócić na to uwagę, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym stanem naszej tapicerki.
Jeśli mamy nowy samochód, tapicerka skórzana jest w miarę nowa, wystarczy, że będziemy ją regularnie czyścić i zabezpieczać. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się Leder Versiegelung, utrwalacz, impregnat, oparty na technologii polimerowej, który tworzy na naszej skórze niewidzialną warstwę ochronną. Będzie zapobiegać wycieraniu lakieru wykończeniowego na skórze, a także izolować powierzchnię skóry przed wnikaniem w nią brudu i przebarwień. Jest niewidzialny na powierzchni, nie pozostawia żadnego wykończenia.
Jednak jeśli skóry w naszych samochodach mają już więcej niż kilka lat, należałoby im dostarczyć dodatkowego nawilżenia. W tym przypadku przydadzą się odżywki, które wchłaniając się w strukturę skóry nawilżają ją i przywracają jej elastyczność. Mają one z reguły formę emulsji, aby dobrze wchłaniały się w skórę. Odżywki bardzo często występują w ofercie różnych firm. Colourlock ma produkt o nazwie Leder Protector, który zawiera także filtr UV i antyutleniacze, które ochronią naszą skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Pozostawia neutralne wykończenie.
Odżywki można stosować do regularnej pielęgnacji, a także stosować w formie regeneracyjnej terapii dla suchych i zmęczonych skór.
Do skór starych i bardzo wyschniętych możemy również użyć wosku, który będzie zmiękczać skórę i głęboko ją nawilżać. Wosk z Colourlocka jest woskiem syntetycznym, bardzo dobrze będzie chronił przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak woda i słońce, a także przed pleśnią. Idealnie nada się do skór suchych i zmęczonych, skór w oldtimerach, galanterii skórzanej, butów i innych. Generalnie do wszystkich przedmiotów, które mogą być narażone na wodę. Sprawdzi się przede wszystkim na skórach, które mają błyszczące wykończenie, bo pozostawia połysk na powierzchni.
Zarówno w przypadku Versiegelunga jak i Protectora aplikacja jest banalna i wygląda podobnie. Aplikujemy środek na szmatkę lub aplikator i rozprowadzamy po powierzchni skóry. Nie rozcieramy, czekamy aż wyschnie. W przypadku smug po wyschnięciu, które mogą świadczyć o niedokładnym rozprowadzaniu albo o zbyt dużej ilości produktu, rozcieramy je suchą albo wilgotną mikrofibrą.
Aplikacja wosku jest już trochę bardziej skomplikowana, dlatego, że ma postać twardego wosku i ciężko się go rozprowadza na powierzchni skóry. Najlepiej podgrzać jego powierzchnię delikatnie suszarką albo opalarką i dopiero wtedy nakładać na aplikator lub szmatkę i rozprowadzać.

Ten krótki post ma na celu przybliżenie Wam rodzaje produktów do impregnacji skór. Od dłuższego czasu przymierzam się do przetestowania odżywki do skór z Gliptone, która leży na półce już kilka miesięcy i nie miałam okazji jej jeszcze użyć. Bardzo zainteresował mnie także produkt Leather Oil z CarChemu, który myślę idealnie by się sprawdził na moich fotelach z carbio. Jakich produktów Wy używacie do pielęgnacji tapicerki skórzanej? Co możecie mi polecić?

A jeśli chcecie wiedzieć czym wyczyścić skórę, zapraszam Was do porównania dwóch cleanerów do skór – Colourlock kontra Fx Protect.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top