fbpx
Testy kosmetyków

Pure Chemie – Tire Gum Dressing / PVR Dressing

Dziś mam dla Was testy dwóch produktów do zabezpieczenia powierzchni w samochodzie. Dressingu do opon oraz dressingu do deski rozdzielczej od marki Pure Chemie. Muszę przyznać, że oba testy wypadły bardzo pozytywnie i na pewno oba te produkty zagoszczą u mnie na dłużej.
Pure Chemie – Tire Gum Dressing
Dressing do opon od Pure Chemie zaskakuje już od pierwszego użycia, pierwsze co zwróciło moją uwagę to kolor – intensywnie różowy. Zapach jest słodki, dość przyjemny.
Dressing ma płynną konsystencję, dzięki czemu bardzo łatwo i szybko się go aplikuje. Daje dość mocne przyciemnienie opony i satynowo-błyszczące wykończenie. Produkt nie jest tłusty, co jest ogromną zaletą, bo nie często się to zdarza.
Dobrze chroni oponę przed zabrudzeniami, na zdjęciu możecie zobaczyć opony po dwóch tygodniach od aplikacji. Opona dalej wygląda na czystą, wystarczyło potraktować ją pianą neutralną i spłukać pod ciśnieniem. Produkt charakteryzuje się bardzo dobrą hydofobowością, po opłukaniu kół wodą, na powierzchni została niewielka ilość bardzo kształtnych kropelek.
Po miesiącu czasu opona dalej prezentuje się dobrze i w trakcie mycia odpycha wodę.
20 dni po aplikacji
Miesiąc po aplikacji
Pure Chemie – PVR Dressing 
PVR Dressing to produkt do zabezpieczenia plastików we wnętrzu samochodu. Ma piękny liliowy kolor, delikatny zapach i płynną konsystencję. Również, jak w przypadku dressingu do opon nie jest tłusty.
Aplikuje się bez mazów i smug, nie wymaga docierania. Sprawdza się również na gładkich plastikach, na których wiele dressingów się maże, wtedy jednak wymaga on dotarcia mikrofibrą po aplikacji. 
Zaraz po aplikacji
ADBL Interior Wow (lewa strona) / PVR Dressing (prawa)
Dalej średni poziom przyciemnienia i lekką satynę. Według mnie to idealny „neutralny” efekt, który daje najlepszy kompromis pomiędzy stopniem przyciemnienia a połyskiem. Pasuje do większości plastików i spodoba się większości osób. Do tej pory za taki najbardziej uniwersalny dressing uważałam Interior Wow od ADBL, ale według mnie, dressing od Pure Chemie może być idealnym zamiennikiem dla osób, którym już znudził się ADBL (np. mnie, po przerobieniu 5l dressingu odczuwa się potrzebę jakiejś zmiany ;))
Po tygodniu od aplikacji
Powierzchnia plastików po aplikacji PVR Dressing nie przeciąga tak kurzu jak powierzchnia niezabezpieczona. Po dwóch tygodniach granica „piećdziestiątki” zatarła się, ale dalej można zobaczyć różnicę między fragmentami deski.
Jeśli szukacie nowych dressingów do zabezpieczenia opon i plastików, jak najbardziej mogę Wam polecić produkty od Pure Chemie. Ciekawa jest bardzo jak będą działać inne kosmetyki od nich, bo mam całą gamę do przetestowania 🙂 Używaliście już może czegoś od tej marki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top