fbpx
Życie warsztatu

Projekt: BMW e34

Za siedmioma warsztatami, za trzema stodołami, za jeziorem pełnym oleju silnikowego rdzewiało pewne BMW e34, które samo nie wiedziało czym chce być. Na początku chciało być driftowozem, jednak szybko się dowiedziało, że mniejsi bracia z serii trzeciej lepiej się do tego nadają. Później załamane tym faktem chciało zmienić właściciela. Jednak właściciel stwierdził, że nie odda jej i zrobi z niej limuzynę. I tak narodził się pomysł odrestaurowania BMW. 

Nie jest to łatwe zadanie, bo do zrobienia jest praktycznie wszystko. Plan obejmuje pełne wyremontowanie blacharki wraz z nowym lakierem, swap silnika, remont zawieszenia oraz doposażenie środka.
Zaczęliśmy od rozebrania wnętrza samochodu oraz całego przodu. Mogliśmy w ten sposób ocenić stan blacharki, który nie przedstawia się najgorzej. Na podłodze odkryliśmy kilka niewielkich dziurek, lecz jak na ten model nie stanowi to wielkiego problemu. Do zrobienia są także progi oraz lewe przednie nadkole.

Remont blacharki zaczęliśmy od podłogi. Tutaj możecie zobaczyć krok po kroku jak powstawał jej fragment. Zaraz po wyspawaniu podłogi bierzemy się za wstawienie nowych progów, które sprezentowałam Markowi pod choinkę.

Po naprawie blacharskiej przyjdzie kolej na pełną konserwacje podwozia. A następnie piaskowanie i malowanie wszystkich elementów zawieszenia. Później już można się zabrać za swap silnika na 2.8, bo jak na razie pod maską tkwi skromne 1.8.
Będziemy na bieżąco informować Was o postępach.

2 thoughts on “Projekt: BMW e34

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top