fbpx
Życie warsztatu

Polecane kanały motoryzacyjne na YouTube

Robi się coraz zimniej. Pogoda przestaje zachęcać do spędzania czasu na zewnątrz, zwłaszcza w weekendy lubi padać cały dzień, aby następnie w poniedziałek wkurzać słońcem od samego rana. Co za tym idzie więcej czasu spędzamy w domu, więc mam dla Was listę moich ulubionych kanałów motoryzacyjnych na You Tubie.
Tego kanału chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Obecnie jeden z największych na YouTubie, wartościowo i rzeczowo prowadzony. Znajdziemy tu vlogi o tym jak zacząć przygodę z mechaniką, poznamy budowę silnika i innych podzespołów samochodu. Zmierzymy się z tematem faktów i mitów w motoryzacji, a w serii hit czy kit dowiemy się,czy cudowne urządzenia mające dodać mocy lub zmniejszyć spalanie faktycznie działają. Poznamy tajniki tuningu, a także zobaczymy ciekawe projekty tuningowe, o których opowiadają ich właściciele. Polecam, myślę że każdy znajdzie coś dla siebie.
Pewnie większość z Was kojarzy Kickstera. Prześmiewczo opowiada o motoryzacji zarówno z Liście Kickstera, jak i w testach samochodów, przekazując jednak przy okazji trochę wiedzy. Ostatnio dość rzadko dodaje odcinki, ale liczę, że to się zmieni. Humor może trochę prostacki, ale niektóre teksty powalają na kolana. Dobre na poprawę humoru.
Nie oglądam regularnie wszystkich odcinków, bo nie każdy poruszany przez niego temat mnie interesuje, ale opowiada rzeczowo i ciekawie. Można tu znaleźć porady odnośnie zakupu samochodu oraz użytkowania go na co dzień. Komentuje zachowania kierowców na drogach, nowe przepisy, testuje samochody. Myślę, że każdy może znaleźć tu coś ciekawego.

Mój ulubiony kanał detailingowy i zdecydowanie najrzetelniej prowadzony. Ogrom ciekawej i fachowej wiedzy, wartościowe testy i instruktaże. Polecam każdemu kto chciałby zdobyć lub rozwinąć wiedzę o detailingu. Zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki, z każdego dowiaduję się czegoś nowego. Must have dla każdego kto interesuje się detailingiem.

5. Colourlock Polska

Kanał, który powoli się rozwija i niezmiernie mnie cieszy, że ruszyli z filmami instruktażowymi na temat pielęgnacji i renowacji skór. Wartościowa wiedza z pierwszej ręki. Zdecydowanie polecam! Czekam z niecierpliwością na każdy nowy odcinek.
Mam trochę mieszane uczucia co do tego kanału, bo z jednej strony twórca przekazuje trochę wartościowej wiedzy, a z drugiej strony strasznie zaśmieca kanał testami tanich marketowych produktów, które średnio mnie interesują, mimo iż są przeprowadzone rzetelnie. Oglądam jednak w miarę na bieżąco i przepuszczam trochę tą wiedzę przez palce.
Nowy kanał założony przez Roberta z Tune-up’u który od dłuższego czasu współpracuje z Michem z Miłośników czterech kółek. Zapowiada się, że będzie bardzo tuningowo, jak na razie możemy obejrzeć przedstawienia dwóch projektów, relację ze zlotu i rozmowę z kierowcą rajdowym. Mam nadzieję, że będzie się rozwijać w dobrą stronę i regularnie wypuszczać ciekawe materiały.
Pasja na krawędzi jest prowadzona przez Bartka Ostałowskiego , driftera bez rąk. Przeprowadza ciekawe wywiady z ludźmi ze świata motosportu i nie tylko. Rozmawiał z Krzysztofem Hołowczycem, Gosią Rdest, ale także z Cyber Marianem czy Ad Busterem. Bardzo wartościowe i ciekawe, zdecydowanie polecam.

Moje najnowsze odkrycie i uzupełnienie tego, czego zdecydowanie brakowało mi na polskim YouTubie. Fachowej wiedzy na temat driftingu i komentarza do wydarzeń bieżących w tym sporcie. Miałam ambitny plan oglądać w tym roku wszystkie rundy driftingowe, ale nie zawsze był czas na to. I brakowało kogoś, kto w sensowym sposób by podsumował to, co się wydarzyło. Kanał dopiero się rozwija i mam nadzieję, że będzie tworzony jak najdłużej.

10. Drift Patriot

Prowadzony przez ekipę Drift Patriot kanał, gdzie w serii Drift Life możemy podglądać jak wygląda życie teamu driftingowego. Relacje z warsztatu oraz z wyjazdów na zawody, a także mamy okazję zobaczyć jak wygląda budowanie driftowozu od podstaw.
Nie spodziewałam się, że będzie tego aż tyle. Jak zaczynałam tworzyć tę listę jakiś miesiąc czy dwa temu to były może cztery podpunkty. Przy okazji odkryłam, że mam trochę filmów do nadrobienia.
Czekam teraz na Wasze polecenia. Co oglądacie na YouTubie związanego z motoryzacją?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top