fbpx
Detailing Wydarzenia

Manufaktura Wosku – wywiad z twórcą marki

Rodzimy rynek kosmetyków samochodowych nieustannie się rozwija. Istnieje już kilka firm bardziej znanych, o ugruntowanej pozycji, ale także cały czas pojawiają się nowe oferując nam swój asortyment detailingowy. Dziś porozmawiam z twórcą jednej z raczkujących marek na polskim rynku, Manufaktury Wosku.
Opowiesz nam może na początek czym jest Manufaktura Wosku? Tak w skrócie. Od czego zaczęła się ta przygoda z tworzeniem wosków i innych kosmetyków?
Manufaktura Wosku to AŻ dwuosobowy zespół dobrze zakręconych na punkcie detailingu ludzi. Dużo pracowaliśmy nad wyglądem naszych aut stosując kosmetyki z półek sklepowych. Nie, nie mówię tu o kosmetykach marketowych 🙂 W pewnym momencie wpadliśmy na pomysł, że ciekawie byłoby poeksperymentować i stworzyć swój własny wosk.
Posiadasz jakieś wykształcenie w tym kierunku czy do wszystkiego dochodziłeś metodą prób i błędów? Jak wyglądały początki?
Wykształcenie owszem wyższe ale raczej w innym kierunku, w tym przypadku pomogło wieloletnie doświadczenie w chemii i kosmetyce. W każdej działce pracuje się metodą prób i błędów, nigdy nie ma się 100% że coś wyjdzie. Trzeba próbować, oceniać, obserwować, modyfikować; jest przy tym dość sporo pracy.
Tu masz całkowitą rację, w każdej dziedzinie trzeba włożyć sporo pracy, aby zobaczyć oczekiwane efekty. Jak długo już się tym zajmujecie?
Oficjalnie można o nas było “usłyszeć” na fb tak na prawdę dopiero od około półtora miesiąca a może i krócej, wcześniej nie wychylaliśmy się z naszą inicjatywą na światło dzienne
 A ile czasu zajęło stworzenie Hardcore Wax’a zanim stwierdziliście, że to jest to?
Trudno dokładnie odpowiedzieć ile czasu zajęło stworzenie finalnego Hardcore’a. Raz robiliśmy próby typowo z doskoku, czasem przez 2 tygodnie nie ruszaliśmy w ogóle pomysłu z braku czasu po czym następowało kilka zarwanych nocy do białego rana dzień w dzień. Już sami straciliśmy rachubę
Możesz nam przybliżyć trochę jego skład? To wosk naturalny, tak?
Mogę tylko powiedzieć, że zawiera 40% wosku carnauba a kolejny będzie zawierać 60%. Więcej nie mogę powiedzieć 🙂 W każdym razie możemy zagwarantować, że cały jego skład jest w pełni naturalny a substancje, których używany są najwyższej możliwej czystości dostępnej na rynku czyli farmaceutycznej.
40% to zawartość carnauby na poziomie wosków klasy premium. Jestem bardzo ciekawa efektu na lakierze, a opinii pozytywnych jest sporo. Powiedz mi, czym chcielibyście się wyróżnić wśród firm obecnych już na rynku?
Wyróżnia nas już chyba to, że jednak zbyt wiele manufaktur tego typu w Polsce nie ma. Więcej tego typu przedsięwzięć jest w UK i we Włoszech. Choć podobno jest ktoś w Polsce, kto sobie jeszcze „manufakturzy”, ale nie wiem na jaką skalę.
Do tej pory powstał wosk do lakieru, odżywka do skóry i wosk do surowego drewna. Co będzie następne?
Planujemy zrobić sealant, quick detailer, cleaner do skóry, apc, wosk z powłoką polimerową, kolejny wosk jeszcze bogatszy w carnaubę. Jeśli się uda, choć to ambitne plany to koło wiosny/lata powinniśmy mieć własną ceramikę lub kwarc. Tak naprawdę każdy z wymienionych projektów mamy już “rozdłubany” ale wymaga to czasu i zanim komuś to oddamy do testów to musimy wykonać ich szereg na własnych autach.
Widzę, że planujecie ruszyć pełną parą z asortymentem, czekam w takim razie na kolejne produkty. Powiedz mi jeszcze na koniec, czym zajmujecie się na co dzień?
Zajmuję się produkcją wysokiej jakości kosmetyków, można powiedzieć że to już bardziej zbliżone do farmacji a Bartek pracuje w salonie samochodowym.
Dziękuję za wywiad i życzę powodzenia w tworzeniu i promowaniu własnych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top