fbpx
Woskowanie samochodu
Detailing Wydarzenia

Jak rozpocząć przygodę z detailingiem

Detailing zdecydowanie zyskuje na popularności. Wiele z Was pewnie zadaje sobie pytanie jak zacząć przygodę z detailingiem. Jakie produkty kupić, skąd czerpać wiedzę. W tym artykule postaram się przedstawić Wam różne opcje na rozwój autodetailingowej zajawki.

Jak zacząć przygodę z detailingiem?

Opcją zdecydowanie najpopularniejszą i najtańszą, aby zacząć swoją przygodę z detailingiem jest zakup kosmetyków i samodzielne próby na własnym samochodzie, samochodach rodziny i znajomych.

W internecie jest coraz więcej wiedzy na temat detailingu, którą możesz przyswoić, aby dowiedzieć się co i jak po kolei robić.

Możesz zerknąć do mojego Poradnika Detailingowego, gdzie znajdziesz zbiór artykułów na temat podstawowych zabiegów detailingowych. Ta wiedza wystarczy Ci, żeby rozpocząć.

Bardzo przydatny może okazać się kanał MX Nowicki na YouTubie, gdzie znajdziesz OGROM wiedzy (sama nie raz dowiaduję się nowych rzeczy od niego), której przyswojenie może zająć Ci kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt godzin, ponieważ, każdy temat jest tam bardzo wyczerpująco opisany.

Jakie jednak produkty i akcesoria kupić? Nie polecę Ci tutaj nic konkretnego, ale mam dla Ciebie niespodziankę. Bezpłatny ebook Detailingowy Niezbędnik. Skompletuj swój pierwszy zestaw kosmetyków! Znajdziesz tam konkretne produkty i konkretne akcesoria, które przydadzą Ci się na początek. Zerknij na koniec wpisu, aby go otrzymać.

Szkolenia produktowe z detailingu

Bardzo dobrą opcją, aby zdobyć trochę detailingowej wiedzy i przetestować różne produkty w praktyce jest uczestniczenie w szkoleniach produktowych. Jak dobrze poszukasz może znajdziesz w swojej okolicy szkolenia organizowane przez sklepy lub studia, które mają na celu przedstawienie oferty firmy i przetestowaniu produktów w praktyce.

Szkolenia takie często są darmowe albo kosztują jakąś symboliczną kwotę (np. 50-100zł, często możesz te pieniądze odzyskać w kosmetykach), a można się nich czasem całkiem sporo dowiedzieć. Zobaczysz w praktyce, jak zastosować poszczególne preparaty, w jakiej kolejności je aplikować.

Oprócz tego, będziesz mógł sprawdzić czy kosmetyki danej marki, są dla Ciebie odpowiednie. Na niektórych szkoleniach będziesz mieć również okazje zaaplikować powłokę ceramiczną i zobaczyć jak wygląda to w praktyce.

Szkolenia z autodetailingu

Jeśli myślisz o tym, aby przekształcić zajawkę do detailingu w swój zawód, warto pomyśleć o bardziej zaawansowanym szkoleniu z detailingu. Jednak jest to zdecydowanie najdroższa opcja, ale w ten sposób najszybciej zdobędziesz wiedzę i umiejętności.

Warto jednak pamiętać, że żadne szkolenie nie zastąpi Ci praktyki. Zdecydowanie polecam przed wybraniem się na tego typu szkolenie, popróbować trochę samodzielnie. Jeśli potrenujesz wcześniej, będziesz wiedzieć:

 • jakie rzeczy sprawiają Ci problemy
 • o co się dopytać
 • jak sobie poradzić z różnymi przypadkami

Zdecydowanie więcej wyniesiesz wtedy z tego szkolenia, niż jak pójdziesz na nie całkiem zielony i przytłoczony nową wiedzą, zapomnisz połowę rzeczy ze szkolenia.

Masz do wyboru szkolenia indywidualne oraz grupowe. Szkolenia indywidualne będą na pewno sporo droższe, ale wykorzystasz je w 100%. Szkolenia grupowe, w małych grupach są bardzo dobrą opcją. Jeśli trafisz na ludzi ciekawych tematu możesz się nauczyć naprawdę sporo. Ktoś może zadać pytanie, które Tobie nie przyszłoby nawet na myśl. Unikaj raczej szkoleń, w których uczestniczy kilkanaście osób, a które kosztują tyle co za grupę kilkuosobową, bo trener nie będzie mógł Ci poświęcić wystarczająco dużo czasu.

Weź udział w moim wyzwaniu – Ogarnę Detailing na Wiosnę

Jeśli chcesz nauczyć się samodzielnie detailingu. Zdobyć sporo uporządkowanej wiedzy na temat podstawowych procesów detailingowych takich jak mycie samochodu, woskowanie czy sprzątanie wnętrza, weź udział w moim wyzwaniu Ogarnę Detailing na Wiosnę! To idealna okazja, aby zacząć przygodę z detailingiem 🙂

Przez tydzień będę udostępniać materiały, które pomogą Ci zrozumieć na czym polega mycie detailngowe, jak dobrze przygotować samochód do aplikacji wosku oraz jak porządnie wyczyścić wnętrze samochodu.

Wyzwanie obejmuje trzy filmy, które będą ukazywać się co dwa dni. Dodatkowo jako podsumowanie wiedzy napiszę trzy artykuły na ten sam temat, abyś łatwo mógł odnaleźć potrzebne informacje. Możesz dołączyć również do grupy na Facebooku, gdzie otrzymasz odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie.

Dodatkowo, jeśli zapiszesz się na wyzwanie, otrzymasz ode mnie bezpłatny ebook Detailingowy Niezbędnik, który nie będzie dostępny nigdzie indziej 🙂 Dzięki niemu dowiedz się jakie kosmetyki do detailingu wybrać na początek.

Aby otrzymać ebooka i zapisać się na wyzwanie, wypełnij poniższy formularz:

To jak, widzimy się na wyzwaniu? 🙂

4 thoughts on “Jak rozpocząć przygodę z detailingiem

  1. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Czy ma być to maszyna do pracy na co dzień, czy to sporadycznego użycia. Rotacja czy dual-action?
   Jeśli chodzi o rotację, nie pracowałam na zbyt wielu maszynach, więc ciężko jest mi doradzić.
   DA do sporadycznego użycia to brałabym coś tańszego – ADBL Roller, Krauss S15 lub Lare. Jeśli planujesz dużo korzystać z maszyny to zdecydowanie warto zainwestować więcej, ponieważ różnica w komforcie pracy jest spora, np. Rupes LHR15.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top