fbpx
Fireball Ultimate Trim and Tire
Testy kosmetyków

Fireball – Ultimate Trim & Tire

W dobrze wyposażonym garażu detailera znajdziemy cała półkę różnych dressingów. Do opon, do plastików zewnętrznych, wewnętrznych, do uszczelek, z efektem matu, satyny, na mokrą oponę, na suchą oponę i tak dalej. Jednak czy naprawdę potrzebujemy tego aż tyle?

Fireball Trim & Tire

Fireball Ultimate Trim and Tire to nowy uniwersalny dressing, który możemy stosować zarówno na powierzchnie plastikowe jak i gumowe. Możemy za jego pomocą zrobić opony, uszczelki, plastiki zewnętrzne, plastiki pod maską i wiele innych. Dzięki niemu nie potrzebujemy kilku dressingów do różnych zadań.

Co ciekawe możemy go również rozcieńczać z wodą i otrzymać nawet 5 razy więcej produktu.

Bardzo przypomina inny dressing, którego używałam – Car Pro Perl. Również jest uniwersalny, można go rozcieńczać z wodą, daje ładne wykończenie powierzchni. Jednak ma jedną wadę – jest bardzo mało trwały. Zobaczymy jak to wygląda w przypadku dressingu Fireballa.

Testowałam Fireball Trim and Tire na różnych powierzchniach takich jak opona, listwa plastikowa na drzwiach, uszczelka oraz gumowy dywanik. Test trwał w sumie 15 dni, bo okazało się, że dłużej nie ma potrzeby dokumentować efektów.

Sposób aplikacji

Sposób aplikacji zależy od powierzchni, na której zastosujemy preparat. W przypadku zdecydowanej większości plastików dressing bez problemu się rozprowadza i wchłania. Jednak zdarzają się przypadki, że dressing rozmazuje się po powierzchni i nie chce się wchłonąć. Ale to raczej pojedyncze przypadki.

Na elementach gumowych też raczej większych problemów nie zaobserwowałam. Jednak nie do końca sprawdza się na gumowych dywanikach. Powierzchnia po aplikacji Trim and Tire robi się dosyć śliska, a nie jest to efekt pożądany na dywanikach.

Wykończenie jakie otrzymujemy to lekki połysk lub satyna. Jeśli chcemy uzyskać bardziej satynowe wykończenie, wystarczy przetrzeć powierzchnię mikrofibrą. Ale dopiero jak dressing wyschnie, żeby go nie ściągnąć całkiem.

plastiki zabezpieczone trim and tire

Rozcieńczenie produktu

Rozcieńczyłam produkt 1:5 z wodą zdemineralizowaną. Jakie różnice zauważyłam w stosunku do koncentratu?

Przede wszystkim trochę inna aplikacja, produkt jest zdecydowanie rzadszy. Jeśli nałożymy za dużo, nadmiar może spłynąć z powierzchni. A przy aplikacji na oponę dressing zbiera się w rowkach, przez co trudniej równomiernie go rozprowadzić.

Jeśli chodzi o inne różnice między koncentratem a wersją 1:5? Sprawdzałam to na przykładzie opony oraz plastikowej listwy. I ciężko dopatrzyć się różnic. Poziom przyciemnienia, wykończenie, hydrofobowość, trwałość – wszystko jest na podobnym poziomie.

Lewa strona 1:5 / Prawa koncentrat

Trwałość

koncentrat, tydzień po aplikacji
1:5, tydzień po aplikacji

 

Dwa tygodnie po aplikacji, przebieg około 500 km.

koncentrat, 2 tygodnie po aplikacji
1:5, dwa tygodnie po aplikacji

Niestety trwałość nie jest najmocniejszą stroną Fireball Trim and Tire. Po tygodniu przyciemnienie jest zdecydowanie mniej widoczne, po dwóch tygodniach po dressingu prawie nie ma śladu. Ale zachowuje się dalej hydrofobowość i zdolność do samooczyszczania. Dzięki temu możemy szybko umyć oponę spłukując ją tylko wodą.

Opona zabezpieczona dressingiem i umyta samą wodą.
Opona niezabezpieczona dressingiem i umyta samą wodą.

Obie opony zostały wyczyszczone na początku testu. Jedna została zabezpieczona dressingiem, druga nie. Po dwóch tygodniach jazdy zostały opłukane samą wodą pod ciśnieniem i wysuszone. Opona która była zabezpieczona dressingiem jest prawie idealnie czysta. A tej drugiej zdecydowanie daleko do czystości.

Największą przewagą Fireball Ultimate Trim & Tire jest jego uniwersalność. Nie każdy dressing do opon sprawdzi się na plastikach i na odwrót. A jeśli regularnie dbamy o samochód, nie zależy nam tak bardzo na trwałości oraz nie chcemy kupować kilku różnych produktów sprawdzi się bardzo dobrze.

Hydrofobowość dressingu Fireball Tim & Tire
Hydrofobowość dressingu Fireball Tim & Tire

Może szukasz czegoś dedykowanego do opon o dłuższej trwałości? Sprawdź recenzję dressingów do opon marki Fireball.

Może chcecie porównanie Fireball Trim & Tire z Car Pro Perl?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top