fbpx
Testy kosmetyków

Daniel Washington – zestaw do czyszczenia skór

Chciałam Wam dzisiaj przedstawić chyba jeden z lepiej prezentujących się zestawów do czyszczenia skór na rynku. Zawiera on standardowe produkty, takie jak cleaner, środek do zabezpieczenia skór, mikrofibra oraz szczoteczki.

Zacznę od akcesoriów, bo na ten temat można się szerzej rozpisać. Znajdziemy tu standardową szczoteczkę do czyszczenia skór o średniej twardości włosia. Mniejszą szczoteczkę z rączką, która świetnie sprawdzi się przy czyszczeniu na przykład kierownic. Oraz wąską szczoteczkę do szczelin, która jest absolutnie rewelacyjnym pomysłem. Brakowało mi czegoś takiego w pracy, a nie mogłam znaleźć żadnego innego rozwiązania, które byłoby satysfakcjonujące. Dzięki temu zestawowi możemy wyczyścić dokładnie skóry nie dokupując dodatkowych akcesoriów. Kto czyścił skóry ten wie, że ciężko jest dotrzeć we wszystkie miejsca używając tylko standardowej szczoteczki.

Przejdźmy do najważniejszej części zestawy, czyli cleanera. Produkt jest w wygodnej butelce z aplikatorem piany. Daje on dość gęstą pianę, która utrzymuje się długo na powierzchni skóry, dzięki temu możemy ją dłuższy czas wypracowywać nie dokładając produktu. Dodatkowo cleaner możemy rozrobić z wodą w stężeniu 1:1, dzięki temu otrzymujemy dwa razy więcej produktu w tej samej cenie. Spienia się wtedy równie dobrze.

Polecam go przede wszystkim do czyszczenia bardzo zapuszczonej tapicerki.. Zdecydowanie jest to jeden z mocniejszych preparatów na rynku. Bardzo dobrze radzi sobie z trudnymi zabrudzeniami na dawno nie czyszczonej tapicerce. Daniel Washington spisuje się równie dobrze co lider na rynku produktów do czyszczenia skór Colourlock Strong. Testowałam go na kilku przypadkach bardzo brudnej, jasnej tapicerki i za każdym razem efekty były równie zadowalające. Jednak do regularnej pielęgnacji tapicerki nie jest potrzebny tak mocny produkt, lepiej zaopatrzyć się w coś bardziej neutralnego dla skóry.

Sprawdziłam z ciekawości PH cleanera i wyszło 12, czyli jest mocną zasadą. Jednak PH nie jest jedynym czynnikiem, który wpływa na fakt, czy produkt nadaje się do czyszczenia skór czy nie. Co prawda najłatwiej jest się tym sugerować, bo można to bezproblemowo zmierzyć. Jednak dla porównania powiem Wam, że PH alkoholu izopropylowego czy benzyny ekstrakcyjnej jest prawie neutralne (6-7), a zdecydowanie nie nadają się one do czyszczenia skór. Skład jest zdecydowanie ważniejszy od Ph, mam nadzieję, że będę mogła ten wątek niedługo rozwinąć. Jednak warto to wziąć pod uwagę, że produkt jest bardzo mocny.

Po zakończonym czyszczeniu należy odpowiednio zabezpieczyć tapicerkę. W zestawie znajdziemy Leather Protect, który chroni naszą skórę przed działaniem promieni UV, a także zabezpiecza przed wnikaniem brudu. Nie zawiera dodatków nawilżających skórę, więc sprawdzi się raczej przy nowszych tapicerkach. Zostawia całkiem matowe wykończenie i jest bezproblemowy w aplikacji. Na ciemnych kolorach skór daje także lekkie przyciemnienie, możecie to zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Jeśli interesowałby Was sam proces czyszczenia skórzanej tapicerki, zapraszam do artykułu: Czyszczenie tapicerki skórzanej
Ten zestaw to zdecydowanie ciekawa propozycja w ofercie Daniela Washingtona. Uwagę zwraca ładne pudełko, trzy praktyczne szczoteczki oraz dobrze działające kosmetyki. Mieliście okazję używać tego zestawu albo innych produktów z oferty tej firmy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top