fbpx
Testy kosmetyków

Colourlock Leder Protector / Gliptone GT11

Przyszła pora, aby porównać dwóch liderów w pielęgnacji tapicerki skórzanej. Marki Colourlock i Gliptone. Tym razem pod lupę wzięłam ich odżywki do skór Leder Protector oraz GT11. Musiały się zmierzyć z dość trudnym zadaniem – moimi fotelami w cabrio. Wiele osób często poleca Colourlocka do nowych skór, a Gliptona to tych starszych. Zobaczymy czy faktycznie jest jakaś prawda w tym stwierdzeniu.

Fotele z cabrio mają już 23 lata i są trochę wysłużone. Wiele przeszły przez to że służyły w samochodzie bez dachu. Były  narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a także na dodatek niejednokrotnie przemokły. Schodzi z nich w wielu miejscach farba, skóra jest twarda i napięta. Wymagają przede wszystkim interwencji tapicera, bo nitki na niektórych szwach się wytarły albo popękały.

Chciałam sprawdzić czy stosowanie odżywek do skóry może zauważalnie wpłynąć na ich stan. Nie jeżdżę tym autem obecnie, więc mogłam im zafundować wielodniową kurację nawilżającą.

Wyczyściłam je i co kilka, kilkanaście dni nakładałam na nie nową warstwę odżywki, nie oszczędzając produktu. Kuracja trwała niecałe dwa miesiące i w tym czasie aplikowałam produkt na skórę jakieś 5-6 razy.

Na początku, zaraz po aplikacji nie było widać żadnej różnicy oprócz wizualnej. Dopiero po tych dwóch, trzech tygodniach dało się odczuć, że skóra stała się bardziej miękka i mniej napięta. I zauważalnie bardziej nawilżona.

Zdecydowaną przewagę pod tym względem ma Gliptone. Lepiej odżywił i nawilżył skórę, szybciej także można było zauważyć poprawę elastyczności. Już kilka dni po pierwszym nałożeniu skóra stała się bardziej miękka. Colourlock dopiero po kilku aplikacjach zadziałał w podobny sposób.

Akurat w przypadku tych dwóch produktów, zdecydowanie Gliptone wygrał, jeśli chodzi o starsze skór. W przypadku nowych i kilkuletnich skór, Colourlock ma świetny preparat Leder Versiegelung, który zabezpieczy tapicerkę przed wycieraniem się farby i wnikaniem zabrudzeń.

Jednak Colourlock Leder Protector to nie jedyny preparat tej firmy, który ma za zadanie nawilżyć skórę. Myślę, że w tym przypadku zdecydowanie lepiej poradziłby sobie inne środki, o których możecie się dowiedzieć w filmie na ich kanale – Natłuszczanie i zmiękczanie skóry.

Colourlock – Leder Protector
Gliptone GT11

 

 

 

 

 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pielęgnacji tapicerki skórzanej, zapraszam Cię do poprzednich wpisów:

Czyszczenie tapicerki skórzanej

Rodzaje produktów do zabezpieczenia skóry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top