fbpx
Testy kosmetyków

Car Pro CQuartz UK Edition 3.0

Zapraszam Was do pierwszego na blogu testu powłoki ceramicznej.
Powłoki kwarcowe i ceramiczne stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej amatorów detailingu chciałoby samodzielnie spróbować aplikacji powłoki. Sama aplikacja wielu powłok nie jest szczególnie trudna i czasochłonna, jednak wymaga wielu godzin, aby odpowiednio przygotować powierzchnię lakieru i bez odpowiedniej wiedzy nie powinniśmy się za to zabierać.
Dostęp do produktów jest w tej chwili bardzo dobry, wiele powłok dostaniemy bez problemu w sklepie, bez potrzeby przechodzenia akredytacji czy szkolenia. W przedziale 150-300zł za buteleczkę mamy już całkiem spory wybór, choć są też powłoki droższe. 
CQuartz UK Edition 3.0 jest jedną z tańszych powłok, 30ml kosztuje ok. 200zł w zestawie z aplikatorem i ściereczkami. Jest o już kolejna edycja ten powłoki, ponoć została w niej poprawiona aplikacja i stopień przyciemnienia lakieru, jednak nie miałam okazji używać poprzednich wersji, więc niestety nie porównam ich.
Powłoka może być aplikowana w temperaturze od 5 do 30 stopni Celsjusza, więc w prawie każdych warunkach jakie występują w naszym pięknym kraju. Producent deklaruje trwałość od 18 do 24 miesięcy. Odporność chemiczna tego produkty to od 3 do 14 PH, więc tak naprawdę jest odporna na większość produktów dostępnych na rynku. Po aplikacji powłoka przez minimum 24 godziny powinna stać w garażu i nie być narażona na kontakt z wodą.
Produkt ma płynną konsystencję i występuje w butelce ze skraplaczem. Aplikujemy go krzyżowo, dokładnie na całym elemencie. Producent zaleca docieranie powłoki po maksymalnie dwóch minutach, jednak ja zaczekałam trochę dłużej (3-5) i nie było najmniejszych problemów. Docieramy suchą mikrofibrą.
Produkt jest bardzo łatwy w aplikacji i docieraniu. Dzięki swojej płynnej konsystencji, aplikator sunie bez problemu po powierzchni lakieru. A dotarcie po tych kilku minutach jest bardzo proste, powłoka nie ciągnie się, nie marze. Wystarczy przetrzeć cały element i dobrze sprawdzić czy na pewno nigdzie nie została powłoka. Nie trzeba stosować kilku mikrofibr do danego elementu i spędzać nad nim kilku minut. To duży plus. 
Stopień przyciemnienia
Jeśli chodzi o efekt wizualny, nie jest to powłoka z efektem wow, jednak zobaczymy, że lakier jest widocznie przyciemniony, bardziej szklisty i nabiera głębi.
Hydrofobowość jest na całkiem dobrym poziomie. Całkiem ładnie kropelkuje, a także zrzuca wodę. I takie właściwości ma sama powłoka, bez zastosowania żadnego top coatu. Jeśli ktoś chciałby podbić ten efekt, można zastosować Gliss z Car Pro, który poprawia śliskość i hydrofobowość lakieru. Możemy go stosować jako top coat do powłoki, a także jako samodzielne zabezpieczenie. W celu bieżącej konserwacji powłoki możemy również stosować Car Pro Reload, który jest quick detailerem/sealantem odżywiającym powłokę, a także szampon Reset odtykający powłokę.
Niestety powłoka nie ma zauważalnych właściwości samooczyszczających, bo błotnik na którym jest CQuartz nie jest nawet minimalnie mniej brudny od drzwi, na którym przed zimną zaaplikowany był wosk syntetyczny. Mam nadzieję, że poprawia się to po zastosowaniu top coatu.

Nie miałam okazji aplikować zbyt wielu powłok (6, w tym większość akredytowanych), jednak mogę porównać Cquartz do powłoki z podobnej półki cenowej – FX Protect Glass Coating. Jeśli chodzi o efekt wizualny, są one na dosyć podobnym poziomie, jednak Glass Coating musimy położyć dwie warstwy, aby otrzymać zadowalający efekt. Docieranie obu jest równie łatwe, chociaż Fx Protect docieramy na mokro przy użyciu minimum dwóch fibr. Hydrofobowość jest zdecydowanie lepsza w przypadku Car Pro (mowa o samych powłokach nie wspieranych żadnym top coatem). Jak więc widać, lepiej w tym zestawieniu wypada produkt do Car Pro.

Ogólnie odbyło się bez zachwytów, ale jest to dobry produkt, w niskiej cenie. Otrzymujemy dobrą hydrofobowość bez potrzeby aplikowania dodatkowych preparatów, a także bardzo łatwą aplikację. Mamy także dostęp do całej gamy kosmetyków do pielęgnacji.
Myślicie o nałożeniu powłoki ceramicznej na swój samochód? Może używaliście akurat tego produktu? Jeśli tak to co o nim myślicie? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top